Powiatowa Placówka
Opiekuńczo – Wychowawcza

w Gorzyczkach

Realizuje swoje zadania w ramach placówki o charakterze socjalizacyjnym, zapewniając całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej. Placówka zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dla dzieci od 10 do 18 roku życia.
Czytaj dalej

Dane Placówki

Powiatowa Placówka
Opiekuńczo – Wychowawcza
w Gorzyczkach

44-350 Gorzyce, ul. Wiejska 8/1
NIP 6472591224

Kadra

Dyrektor – Michalina Bizoń

Koordynator – Starszy wychowawca

Wychowawcy, Psycholog, Pedagog, 
Instruktor terapii zajęciowej

O placówce

Placówka rozpoczęła swoją działalność od 1 stycznia 2021 r. biorąc jednocześnie udział w projekcie „PRZYSTAŃ PIECZA” realizowanym przez Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gorzyczkach, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Powiatowej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Gorzyczkach zatrudniona jest wykwalifikowana kadra wychowawców, wspierana przez psychologa, pedagoga i instruktora terapii zajęciowej.

Poza domową codziennością i obowiązkami jakie wiążą się z edukacją i rozwojem psychofizycznym nasi wychowankowie korzystają z wielu ciekawych zajęć.

Nasi podopieczni przygotowują się do samodzielnego życia poprzez udział w różnych zajęciach tematycznych i praktycznych. Wspólne wyjazdy na zakupy spożywcze, samodzielne zakupy odzieżowe oraz nauka gospodarowania środkami finansowymi. Wychowankom zbliżającym się do pełnoletności umożliwiamy rozpoczęcie kursu prawa jazdy, wszystkie te działania zapewnią im łatwiejszy start w dorosłe życie.

Wychowankowie placówki mają wiele ciekawych pomysłów. Wspólnie z instruktorem terapii zajęciowej i wychowawcami podążają w świat twórczości artystycznej wykorzystując różne techniki plastyczne używając do tego różnych materiałów takich jak: papier kolorowy, włóczka, mulina, drewno, farby czy kolorowe koraliki. Samodzielnie wykonane kartki okolicznościowe niejednokrotnie trafiają do rąk bliskich członków rodziny oraz osób nas wspierających. Staramy się aby nasi wychowankowie czuli się swobodnie tworząc im rodzinną atmosferę.

W pracy wychowawczej placówka stwarza warunki do pogłębiania sfery społecznej małoletnich, co przekłada się na organizowanie ciekawych wyjazdów. Istotnym założeniem jest przekazanie wartości życia rodzinnego i kształtowanie norm i zasad powszechnie obowiązujących. Nasza placówka jest bardzo aktywna i chętnie organizuje różne imprezy okolicznościowe – często korzystamy z kalendarza świąt, a podopieczni placówki zawsze znajdą okazję do świętowania.

Placówka mieści się na drugim piętrze w budynku zlokalizowanym na terenie malowniczego parku.

Wsparcie

Każdy z nas ma marzenia te małe i te duże.
Dzięki Waszej pomocy jesteśmy w stanie zrealizować wiele z naszych planów.
Więcej informacji